FAQ – często zadawane pytania

Pytanie: Czy działki na Księżycu są prawdziwe?

Odpowiedź: Tak, działki na Księżycu są prawdziwe.
Nasi geodeci podzielili Księżyc na 81 stref, w każdej strefie geodeci wyznaczyli 643 działki. Łącznie oferujemy więc 52083 luksusowe działki (różnej wielkości) na sprzedaż.

Pytanie: Co mogę zrobić z zakupioną działką?

Odpowiedź: Cokolwiek. Natomiast sugerujemy skupienie przede wszystkim się na aspekcie inwestycyjnym. W najbliższej przyszłości Księżyc stanie się centrum aktywnego wypoczynku i rozrywki. Wszelkie inwestycje w infrastrukturę wypoczynkową, rozrywkową są w obecnej chwili mile widziane i wg analityków są dobrą inwestycją.

Pytanie: Czy działkę można odsprzedać?

Odpowiedź: Naturalnie. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż działki, z chęcią pomożemy Ci znaleźć na nią nowego nabywcę. Aczkolwiek, zastanów się dwa razy, bo to naprawdę świetna inwestycja i ceny działek systematycznie wzrastają.

Pytanie: Kto może kupić działkę na Księżycu?

Odpowiedź: Ktokolwiek, kto ma ukończone 18 lat i dysponuje pełnią praw publicznych. Nie ma ograniczeń wiekowych, narodowościowych ani innych.

Pytanie: Jak kupić działkę na księżycu?

Odpowiedź: Aby kupić działkę na Księżycu, należy skontaktować się z naszą firmą. Prześlemy Ci wstępny zarys dostępności, cennik oraz wzór umowy sprzedaży. Po wybraniu działki oraz ustaleniu całości przeniesienie praw własności nastąpi drogą urzędową – trwa to na ogół 2 – 3 dni.

Pytanie: Jakie są podatki na Księżycu?

Odpowiedź: Ponieważ Księżyc nie jest pod żadną jurysdykcją prawną, prowadzenie działalności gospodarczej na Księżycu, jak i coroczny podatek od nieruchomości nie występują. Pobieramy jedynie opłatę administracyjną w wysokości ok 60 groszy / AR / rok.

Pytanie: Jakie są ograniczenia budowlane?

Odpowiedź: Ponieważ Księżyc nie jest pod żadną jurysdykcją prawną, nie ma żadnych ograniczeń budowlanych. To oznacza, że możesz wybudować dowolną nieruchomość w dowolny sposób i w dowolnym kształcie na swojej nieruchomości.

Pytanie: Czy na Księżycu są media?

Odpowiedź: Tak i nie 🙂 Każda działka ma instalację fotowoltaiczną założoną przez nas oraz magazyn energii off-gradowy więc jest niezależna energetycznie. Każda działka ma też własną studnię z wodą, jednakże wodę można pompować w trakcie dnia (trwającego 14 dni ziemskich), gdy temperatura jest dodatnia. Często wody nie trzeba nawet gotować, ponieważ wysokie temperatury (nawet pow. 200 stopni Celsjusza) sprawiają że woda wrze samoistnie. W nocy zaś, gdy temperatury spadają często poniżej 100 stopni Celsjusza – studnie zamarzają, korzysta się więc z zapasów zgromadzonych wcześniej.

Pytanie: Czy na Księżycu jest Internet?

Odpowiedź: Tak i to szybki, a będzie jeszcze szybszy. Toczą się zaawansowane rozmowy z Elonem, aby wysłał swoje satelity na orbitę Księżyca i zapewnił superszybki internet satelitarny. Planujemy uruchomienie w/w projektu już w kolejnym półroczu! W chwili obecnej łącze wynosi 1Gb/s i jest symetryczne (pakiety wychodzące i przeychodzące z tą samą prędkością). Wraz z Elonem planujemy uruchomić łącze 100Gb/s dla każdego za symboliczną opłatą 1 Euro / rok.

Pytanie: Czy na Księżycu jest komunikacja miejska?

Odpowiedź: Jeszcze nie, ale prowadzimy zaawansowane rozmowy z dostawcą hulajnóg kosmicznych. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości – ok 2, maksimum 3 miesiące uruchomimy sieć hulajnóg księżycowych o zasięgu ok 200 km i prędkości do 45 km/h (hulajnogi będą na dużych miękkich kołach, gdyż podłoże księżyca jest kamieniste). Hulajnogi przez pierwsze 30 lat będą darmowe, później planujemy wprowadzenie abonamentu za korzystanie. Na każdego mieszkańca Księżyca będą przypadały darmowo 3 hulajnogi.

Pytanie: Czy na Księżycu można zamówić pizzę?

Odpowiedź: Oczywiście! Obecnie na Księżycu mamy 3 pizzerie. Każda oferuje dostawę pizzy dronami z napędem jonowym (dostawa gratis, ceny porównywalne z ziemskimi). Można zamówić także indywidualną dietę pudełkową dostosowaną przez dietetyka (dostawa 3 razy dziennie).

Pytanie: Co ze służbą zdrowia?

Odpowiedź: Ponieważ Księżyc nie posiada atmosfery, wirusy i bakterie nie przenoszą się drogą gazową, choruje się więc znacznie rzadziej niż na Ziemi. Jeśli jednak zaistnieje konieczność spotkania z lekarzem, w każdej strefie (czyli maksymalnie 5 minut od Twojej działki) znajduje się punkt teleportacyjny umożliwiający natychmiastową teleportację do ziemskiego szpitala.

Pytanie: Czy na Księżycu jest nawigacja GPS?

Odpowiedź: Tak, ale nazywa się inaczej KPS. Po zainstalowaniu bezpłatnej aplikacji dostępnej na Adroida i IOS nawigacja działa na telefonach komórkowych jak zwykły GPS.

Pytanie: Ile działek jest dostępnych w chwili obecnej?

Odpowiedź: Obecnie (dane aktualizowane cotygodniowo) dostępnych jest około 40% spośród wytyczonych 52083 działek, co daje liczbę ok 20833 działek. Z tego około 20% stanowią działki w luksusowych lokalizacjach – przy wyznaczonych węzłach infrastrukturalnych z dużym potencjałem inwestycyjnym. Każdego tygodnia przenosimy własność około 20-25 działek.

Pytanie: Czy na Księżycu organizowane są jakieś zawody?

Odpowiedź: Tak, corocznie organizujemy zawody pt. ” Największy wykopany krater na Księżycu w ciągu doby Księżycowej”. W 2023 roku laureatami konkursu zostali Państwo Malinowscy. Więcej o konkursie pod tym linkiem.

Pytanie: Jak być na bieżąco z wydarzeniami Społeczności Księżycowej?

Odpowiedź: Aby na bierząco śledzić wszystkie wydarzenia z naszej Społeczności, prosimy o regularne zaglądanie na stronę OGŁOSZENIA.